- Advertisement -
Техническа неизправност е една от версиите, по които се разследва катастрофата с военен камион край с. Граматиково. Това каза за БНР военно-окръжният прокурор на Сливен Христо Тинев. Той уточни, че предстои извършването на повторен оглед на мястото:
„Днес ще бъдат допълнително фиксирани всички обстоятелства, които имат отношение към произшествието, а именно – ширината на пътя, коловозите, влажността, наклонът, както и, разбира се, повредите на автомобила“, посочи той.
При катастрофата, станала при превозване на група от нелегални мигранти, загинаха двама души, 21 бяха ранени.
По първоначална информация инцидентът е станал по време на превозването на група нелегални имигранти от афганистански произход, задържани след влизането им в страната от Турция.
Проверка по случая още снощи разпореди и премиерът Кирил Петков, който определи инцидента като нещастен случай.